Pierwszy numer „Kieleckiej” w 2023 już dostępny

Na początku roku proponujemy przegląd najważniejszych inwestycji i wydarzeń z 2022 roku. Bezpłatny biuletyn jest dostępny m.in. w Kieleckim Centrum Kultury, siedzibach Urzędu Miasta, Dworcu Autobusowym i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Nowy Rok zaczynamy od sprawdzenia czym Miasto Kielce żyło w 2022. Można przeczytać o dużych inwestycjach drogowych, które rozpoczęły się w ubiegłym roku i tych, które się zakończyły. W ostatnich 12 miesiącach w naszym mieście przybyło także wiele obiektów sportowych, które służą wszystkim kielczanom. Sprawdziliśmy co powstało dzięki Kieleckiemu Budżetowi Obywatelskiemu i jakie imprezy sportowe i kulturalne zapamiętamy najbardziej.

Jednak wydarzeniem w cieniu, którego toczyło się nasze życie w ubiegłym roku był wybuch wojny w Ukrainie. Czego dowiedzieliśmy się o sobie w obliczu tragedii? Przede wszystkim tego, że potrafimy działać razem, żeby pomagać obywatelom Ukrainy.

W tym numerze „Kieleckiej” można znaleźć także wykaz punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, które będą działać w Kielcach w 2023 r.

Jak zwykle mamy dla czytelników także garść informacji kulturalnych.

Wersja online TUTAJ

Powrót na początek strony