Pierwszy w 2024 roku wernisaż w Punkcie Promocji Kielc

Od 5 stycznia 2024 w Galerii Dworzec 17:30 w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym dostępna będzie wystawa pt. „Ceramika - Rzeczy dzieją się same” 2. edycja. Ekspozycja czynna będzie do 2 lutego.

Na wystawę składają się prace czterech artystek: Marzeny Smolińskiej, Elizy Rajsz, Agnieszki Pągowskiej i Krystyny Derszniak - instruktorek pracowni Ceramika Nova, działającej na terenie Bazy Zbożowej. W swoich poszukiwaniach twórczych eksplorują różne techniki, od designerskiej porcelany, przez toczenie na kole po lepienie ręczne.

- Pierwsza edycja wystawy poświęconej ceramice, która została zorganizowana w październiku 2022 roku, spotkała się ogromnym powodzeniem i bardzo ciepłym odbiorem, stad pomysł na kolejną odsłonę i prezentację kolejnych twórców – mówi Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Kielce.

- Ceramika NOVA to miejsce spotkań wielu ciekawych i zdolnych ludzi, których łączy zamiłowanie do ceramiki. Od ponad czternastu lat poznajemy tajniki tej niełatwej sztuki. Wciąż się uczymy i czerpiemy z tego mnóstwo radości - podkreśla Marzena Smolińska.

Pracownia Ceramika Nova powstała z myślą o kreatywnych mieszkańcach Kielc. Została założona w 2008 roku z inicjatywy znanego artysty ceramika Marka Cecuły. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczestnicy zajęć mogą spróbować tu swoich sił i rozwijać talenty. Korzystając z nowoczesnego wyposażenia, poznają niełatwą sztukę tworzenia w glinie.

Zaproszenie.jpg

Powrót na początek strony