Pilnie potrzebna jest krew i płytki krwi dla pacjentów ŚCO

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje do krwiodawców o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek krwi na terenie województwa świętokrzyskiego. Dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii potrzebna jest szczególnie krew z grup A -, 0 - i B - oraz płytki krwi.

Krew można oddawać w dni powszednie w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach.

Godziny rejestracji dawców:

- poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 7:00 - 14:00
- środa: 7:00 - 16:30

W najbliższą sobotę, 22 stycznia Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Kielcach organizuje Dzień otwarty. Rejestracja dawców w godzinach od 8:00 do 13:00.   

Mieszkańcy regionu mogą zgłaszać się również do oddziałów terenowych placówki, tj. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich, Skarżysku-Kamiennej i Sandomierzu.

Krew może oddać każda zdrowa i pełnoletnia osoba ważąca powyżej 50 kg. Krwiodawcy przysługują dwa dni wolnego, osiem czekolad, zwrot kosztów dojazdu do najbliższej placówki regionalnego centrum krwiodawstwa oraz bezpłatny, 30-dniowy bilet komunikacji miejskiej na terenie Kielc.

Więcej informacji na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Powrót na początek strony