Poznamy finalistów konkursu „Piosenka, Wiosenka”

Dzieci z kieleckich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych po raz kolejny zaprezentują swoje umiejętności wokalne oraz znajomość utworów opisujących uroki najpiękniejszej pory roku. W środę, 5 kwietnia na scenie Kieleckiego Centrum Kultury, odbędzie się finał Konkursu Wokalnego „Piosenka, Wiosenka”. Początek o godz. 9.30. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 40 uczestników z 30 placówek.

Jak zaznacza Elżbieta Skwara, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach, które jest jednym z organizatorów konkursu, głównym celem wydarzenia jest zachęcenie dzieci do nauki i zabawy przez śpiewanie, rozwijanie uzdolnień wokalnych dzieci, a także popularyzacja piosenek o tematyce przyrodniczej i wiosennej, promocja pracy i osiągnięć dzieci w dziedzinie muzyki oraz integracja środowiska edukacyjnego.

Organizatorami konkursu są: Przedszkole Samorządowe nr 36 w Kielcach, Kieleckie Centrum Kultury, Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony