Place zabaw i strefa integracji z Budżetu Obywatelskiego

Dzieci, młodzież i mieszkańcy Dymin i Posłowic mogą już korzystać nowego placu zabaw, miejsca do spotkań i aktywności fizycznej przy Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Łanowej. Nowe urządzenia pojawiły się także na palcu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na Barwinku. Wszystkie projekty zostały zrealizowane w ramach ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

„Plac zabaw na Barwinku – Wyspa radości”

W ramach projektu zmodernizowano plac zabaw na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, ul. Barwinek 31. Najmłodsi mają do dyspozycji nowy zestaw zabawowy „Statek”, który został ustawiony na bezpiecznej nawierzchni z mat, bujaki, piaskownicę i ławki.

Ten pomysł zyskał poparcie ponad 2 tysięcy kielczan. Wartość prac 105 220 zł.

„Centrum dziecięcej radości – Dyminy”

Z nowego placu zabaw mogą już korzystać mali mieszkańcy Dymin i Posłowic, a także inni mieszkańcy Kielc. Do tego terenu prowadzi trasa  rowerowa. Na terenie przy Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Łanowej ustawiono duży zestaw zabawowy, duży tor przeszkód, zestaw dla malucha, podwójne huśtawki wahadłowe, bujaki i karuzelę z kierownicą. Wykonawca ułożył bezpieczną nawierzchnię i wykonał chodnik. Teren został obsiany trawą.

Na projekt zagłosowało ponad tysiąc osób. Wartość zadania wyniosła 234 130 zł brutto.

„Strefa młodych – edukacja integracja”

To kolejny projekt, który został zrealizowany przy Szkole Podstawowej nr 23. Dzięki niemu powstało miejsce integracji dzieci, młodzieży i starszych. Ustawiono została drewniana wiata wyposażona w ławki i stoły, która jako klasa outdoorowa będzie służyć do prowadzenia zajęć edukacyjnych i zabawę w „szkołę”. Do dyspozycji wszystkich są także zestaw street workout, stół do gry w szachy i huśtawki hamakowe. 

Strefa młodych powstała dzięki poparciu ponad tysiąca mieszkańców Kielc. Wartość prac - 163 300 zł.       

Powrót na początek strony