Planowanie podróży miejskim autobusem łatwiejsze i szybsze

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wspólnie z Google wdrożył usługę GTFS-Realtime. Pasażerowie mogą już korzystać z pełnej funkcjonalności on-line tej usługi. To duże udogodnienie dla użytkowników.

Intuicyjny i przejrzysty interfejs ułatwia wyznaczenie trasy przejazdu, która wyświetlana jest bezpośrednio na mapach Google. Z Google Transit można korzystać z urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych. Wystarczy wejść na maps.google.pl lub uruchomić aplikację na urządzeniach mobilnych – kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę" – wprowadzić punkty początkowe i końcowe podróży i zaznaczyć użycie transportu publicznego. W przypadku urządzeń mobilnych od razu wybieramy docelowe miejsce podróży i klikamy wyznacz trasę z użyciem transportu publicznego.

Po wybraniu funkcji „Podróż transportem publicznym” system wskaże numery linii, nazwy przystanków, godziny odjazdów i przyjazdów oraz czas podróży. Dowiemy się także jakie są warunki w pojeździe np. czy autobus jest zatłoczony.  

Jest to kolejne ułatwienie, które w ostatnich miesiącach zostaje wprowadzone dla pasażerów, w ramach zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach.

podróż Wietrznia - Ogród.png

Powrót na początek strony