Po raz dugi zapraszamy na geoprzygodę

W ostatni weekend sierpnia zapraszamy na wydarzenie, którego najważniejszym, choć nie jedynym bohaterem będą najmłodsi. Druga odsłona GEOfestiwalu już 26 i 27 sierpnia. Atrakcje dla całych rodzin będą czekać w Centrum Geoedukacji na kieleckiej Wietrzni, Ogrodzie Botanicznym i w Parku Kadzielnia.

- Ubiegłoroczna edycja zgromadziła wielu odwiedzających, dlatego postanowiliśmy w tym roku także spotkać się w urokliwych miejscach naszego miasta. GEOfestiwal to doskonała okazja do promocji Kielc i tego co jest w nim wyjątkowe. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

A tej z pewnością nie zabraknie, bo w programie będą pokazy artystyczne i warsztaty dla dzieci, które pozwolą bliżej poznać geologiczne i botaniczne skarby.

W sobotę widzimy się na Wietrzni

26 sierpnia atrakcje będą czekać w Centrum Geoedukacji. Chętni będą mogli wcielić się w rolę paleontologów i poszukać skamieniałości dawnych mieszkańców regionu świętokrzyskiego, zgłębić tajemnice przeszłości geologicznej Gór Świętokrzyskich i wziąć udział w warsztatach. Nie zabraknie też pokazów i warsztatów popularnonaukowych.

Niedziela w Ogrodzie i na Kadzielni

Bajkowe postacie, szczudlarzy, iluzjonistów i balonowych masterów spotkacie już 27 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym. Oprócz warsztatów w programie również akrobacje na szarfach, występy wokalne i taneczne, interaktywne i filmowe seanse astronomiczne i spektakle. Artyści Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentują fragmenty „Kopciuszka”.

Także 27 sierpnia warto zajrzeć na Kadzielnię. Znów dostępne będą kajaki na Jeziorku Szmaragdowym. Śmiałkowie będą mogli podziwiać Kadzielnię z tyrolki lub zejść do jaskini. Przewodnicy PTTK oddział Kielce zabiorą chętnych na spacer.

Drugą edycję GEOfestiwalu organizują Miasto Kielce we współpracy z Geonaturą Kielce, Geoparkiem Świętokrzyskim UNESCO oraz partnerami projektu ,,Kielce – Raj dla dzieci’’.

GEOfestiwal 2023

26 sierpnia

godz. 14 – 18 - Centrum Geoedukacji

27 sierpnia

godz. 14 – 18 - Ogród Botaniczny

godz. 10 – 19 - Park Kadzielnia

Powrót na początek strony