Pobierz aplikację i razem ulepszajmy Kielce

Zadbajmy o bezpieczeństwo, czystość i lepszą jakość życia w mieście. Zachęcamy mieszkańców Kielc do korzystania z aplikacji "Ulepszamy Kielce". Dzięki niej można w łatwy, szybki i bezpośredni sposób skontaktować się z urzędnikami oraz miejskimi jednostkami. Kielczanie mogą zgłaszać problemy wymagające interwencji służb, ale również własne pomysły dotyczące funkcjonowania miasta.

Aplikacja dostępna jest pod adresem www.ulepszamy.kielce.eu oraz w wersji mobilnej. Bezpłatnie można ją pobrać ze sklepów Google play oraz App Store.

W aplikacji w prosty sposób możemy np. zgłosić dewastację mienia, awarię oświetlenia, bariery architektoniczne czy przepełnione kosze. Kielczanie mogą również zgłaszać swoje pomysły i w ten sposób włączyć się w sprawniejsze zarządzanie i funkcjonowanie miasta.  

Jak zgłosić sprawę ?

Zgłoszenia podzielono na osiem głównych kategorii, te z kolei na podkategorie, a do ich obsługi zostały wskazane konkretne wydziały czy biura w Urzędzie Miasta. Po pobraniu aplikacji wystarczy na mapie zgłoszeń wybrać kategorię, kolejnym krokiem jest wskazanie lokalizacji, następnie należy dodać opis, numer kontaktowy, ewentualnie zdjęcia zdarzenia lub napotkanej sytuacji oraz wysłać zgłoszenie.

Przekazane informacje trafiają bezpośrednio do odpowiednich jednostek w mieście: Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Biura Smart City, Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskiego Zarządu Dróg czy Straży Miejskiej.

Status zgłoszenia oznaczony jest różnymi kolorami, co pozwala użytkownikowi na bieżąco śledzić przebieg sprawy. Zalogowani użytkownicy mają dostęp do swoich zgłoszeń, które można przekazywać również anonimowo.

Dzięki aplikacji można korzystać również z ważnych dla mieszkańców informacji np. o remontach dróg czy ostrzeżeń meteorologicznych.

Projekt „UlepszaMy Kielce” został wyróżniony Nagrodą Specjalną Ministra Cyfryzacji w ramach nagrody Skrzydła IT w Administracji. 

Aplikacja powstała w ramach realizacji projektu „System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego" w ramach Konkursu HUMAN SMART CITIES Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców.

 

Powrót na początek strony