„Poczuj miętę" na warsztatach w ECN

Za co odpowiada nos? W jaki sposób odczuwamy zapachy? To tylko część pytań, na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas kolejnych familijnych weekendowych warsztatów w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Goście wykonają również perfumy.

Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwól, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Ci koło nosa, skomponuj własną nutę zapachową i „poczuj miętę" do nauki.

Na zajęcia Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza 16 i 17 lipca. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Zostały jeszcze wolne miejsca. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Powrót na początek strony