Podpisanie umowy na rozbudowę internatu w Zespole Szkół nr 2

Umowa z wykonawcą podpisana, rozbudowa internatu w  Zespole Szkół nr 2 w Kielcach na potrzeby szkoły mistrzostwa sportowego może się rozpocząć.

- Mam nadzieję, że nowy budynek zostanie oddany do użytku w terminie. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawią się warunki socjalne dla uczniów. Wierzę, że w murach Zespołu Szkół nr 2 wychowamy przyszłe sportowe gwiazdy, takich dyscyplin jak siatkówka czy piłka ręczna - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Placówka przy ulicy Jagiellońskiej to kuźnia sportowych talentów. Rozbudowa internatu to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury. Pierwszym etapem była budowa nowej i remont starej hali sportowej. Drugi to rozbudowa internatu dla uczniów klas sportowych zarówno X Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego jak i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W skład Zespołu Szkół wchodzą również: Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6 oraz Technikum nr 11.

- Obecnie nasz kompleks będzie się składał z samego budynku szkolnego, do tego dochodzi oczywiście istniejący już internat z blokami dla dziewcząt i chłopców. Ten nowy budynek będzie jego trzecią częścią. W nowoczesnym obiekcie poza pokojami, w których będzie mieszkała młodzież, powstanie także świetlica, sala do analizy meczów piłkarskich oraz cztery sale dydaktyczne w tym jedna z wyposażeniem informatycznym – mówi Ryszard Mańko, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach.

W nowym dwupiętrowym budynku internatu będzie 40 dwuosobowych pokoi dla uczniów wraz z zapleczem gospodarczym. Przewidziano również dwa pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nowopowstały internat zostanie  połączony z istniejącym budynkiem szkoły parterowym łącznikiem.

- Dzięki temu zapewniona będzie komunikacja pomiędzy internatem, a istniejącym budynkiem dydaktycznym. Młodzież nie będzie musiała wychodzić na zewnątrz – dodaje dyrektor Ryszard Mańko.

W murach zespołu szkół, tylko w klasach sportowych w sumie naukę pobiera prawie 200 uczniów.

- W sposób szczególny interesują się sportem i uprawiają dwie dyscypliny, które mają charakter wiodący - piłkę ręczną i piłkę siatkową z tego oczywiście większość uczniów, to osoby przyjezdne – mówi Ryszard Mańko, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach.

Mateusz Grzenkowicz pochodzi z Gdyni, trenuje piłkę ręczną w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Wybrał Kielce, bo tutaj grają najlepsi zawodnicy.

- Myślę, że to jest najlepsze miejsce, aby rozwijać swoje umiejętności i myśleć o swojej przyszłości - Mateusz Grzenkowicz, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP.

Rozbudowa internatu w Zespole Szkół nr 2 kosztować będzie 7 mln złotych. Zadanie sfinansowane zostanie z budżetu Miasta Kielce. Wykonawca na realizację inwestycji ma 15 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Powrót na początek strony