Podziękowania dla legendy kieleckiej lekkoatletyki

W piątek, 17 czerwca podczas spotkania w ratuszu zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki oraz dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura podziękowali odchodzącej na sportową emeryturę polskiej lekkoatletce i mistrzyni Europy Mirosławie Sarnie.

Wiceprezydent Kielc podziękował Mirosławie Sarnie za jej pracę nauczycielki i trenerki, a także za zaangażowanie w wychowanie kieleckiej młodzieży oraz za to, że w wielu młodych ludziach zaszczepiła miłość do lekkoatletyki oraz pokazała kierunek, w którym poszli, zdobywając sukcesy.

Mirosława Sarna - urodzona 8 czerwca 1942 w Łodzi, lekkoatletka, nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, mistrzyni Europy w skoku w dal, członkini reprezentacyjnej sztafety 4 x 100 m, przez główną część swojej kariery była związana z Kielcami. Przez ostatnie 17 lat pracowała z młodzieżą, jako szkoleniowiec w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym. Pod jej okiem karierę rozpoczynała m.in. Karolina Młodawska, mistrzyni naszego kraju w skoku w dal i trójskoku.

W 1968 roku, jako zawodniczka klubu Budowlani Kielce wystartowała w Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku. W konkursie skoku w dal zajęła piąte miejsce. Rok później w Atenach została mistrzynią Europy w tej konkurencji. Zdobyła także dwa brązowe medale halowych mistrzostw Europy (1970 i 1973). W 69. Plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2020 Mirosława Sarna została wyróżniona tytułem „Zasłużona dla Świętokrzyskiego Sportu”.

 

Powrót na początek strony