Policyjne targi dla bezpieczeństwa

W Kielcach rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE. Wydarzenie planowane było już od wielu lat, ale jego organizację w dużej mierze storpedowała pandemia. Za piątym podejściem w końcu się udało.

- Bardzo cieszę się, że wydarzenie doszło do skutku. Wielokrotnie bywałem na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego i z lekką zazdrością patrzyłem na ich organizację - przekonywał gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

Bezpieczeństwo publiczne to dziś jeden z tematów, który przewija się w codziennych rozmowach. Organizacja targów w obecnym czasie ma bardzo ważne znaczenie.

- Słowo „bezpieczeństwo” odmieniane jest ostatnio przez wszystkie przypadki, głównie za sprawą sytuacji na Ukrainie. Kielecki ośrodek od lat specjalizuje się w organizacji wydarzeń targowych poświęconych obronności kraju – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego świętuje w tym roku swoje trzydziestolecie - mówił dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Imprezie towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Policyjna, organizowana przez Komendę Główną Policji. Pierwszego dnia uczestnicy rozmawiali na temat cyberbezpieczeństwa oraz zagrożeń związanych z działaniami przestępczymi w sieci.

- W kuluarach rozmawialiśmy już, że również do nas, do Urzędu Miasta Kielce, trafiają różne dziwne wiadomości. Zdajemy sobie sprawę, że mają one na celu zastraszenie i zdestabilizowanie naszej pracy - powiedział prezydent Bogdan Wenta.

Do udziału w wystawie zgłosiło się blisko 100 firm. Prezentują one szereg urządzeń i rozwiązań stosowanych w sektorze obronnym i cywilnym. Nie brakuje nowoczesnej broni konwencjonalnej czy ubioru dla przedstawicieli służb mundurowych. Na ekspozycji znalazły się także bezzałogowe maszyny powietrzne, używane chociażby w celu patrolowania wskazanego obszaru. Targi Polsecure potrwają do piątku, 29 kwietnia.

Powrót na początek strony