POLSECURE - Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego

Polskie służby mundurowe są w trakcie modernizacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada, że między 2022 a 2025 rokiem na doposażenie oraz podwyższenie umiejętności policjantów, strażaków i strażników granicznych wyda ponad 10 miliardów złotych. To największe wsparcie finansowe dla służb mundurowych od lat. Dlatego to najlepszy czas, aby zaprezentować swoją ofertę podczas targów Polsecure.

Jednym z głównych wydarzeń, organizowanych w ramach targów, będzie prezentacja nowego oznakowania radiowozów Policji. Na aucie będzie można umieszczać dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Trzykrotnie zwiększy się liczba lamp LED. Analogiczne rozwiązania dotyczyć będą również policyjnych motocykli.

Polsecure to wystawa i cykl konferencji w pełni poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA. Organizatorami wydarzenia są Tragi Kielce oraz Komenda Główna Policji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zaplanowane w terminie od 27 do 29 kwietnia 2022 roku targi Polsecure będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm, specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych.

Podczas Polsecure specjaliści zaproponują także szeroką ofertę szkoleń i doradztwa.

Bezpieczeństwo publiczne to niezwykle istotny temat, który dotyczy wiele obszarów naszego funkcjonowania. Coraz częściej nowe technologie stanowią zagrożenie, nie tylko dla najmłodszych, ale także dla każdego z nas. Oszustwa bankowe, sabotaż komputerowy czy wyłudzanie danych to tylko niektóre przestępstwa internetowe. Zagadnienia te zostaną poruszone podczas konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji. W pierwszym dniu najważniejszy temat będzie stanowiło cyberbezpieczeństwo. Drugi dzień branżowego spotkania przebiegnie  pod hasłem logistyki. Specjaliści będą szukać ekologicznych rozwiązań służących Policji, a także zastanowią się, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania budowlane mogą służyć formacjom mundurowym. Trzeciego dnia targów natomiast została przewidziana samorządowa dyskusja nad bezpieczeństwem publicznym, organizowana pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kielce oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Odbiorcami targów są służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Targi Polsecure dedykowane są więc Policji, Straży Granicznej,  Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa. Ofertą mogą też być zainteresowane służby specjalne, Krajowa Administracja Skarbowa oraz organizacje ratownicze GOPR, TOPR, WOPR.

Polsecure dołącza do portfolio Targów Kielce obok wystaw skierowanych do służb mundurowych jak znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego czy Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO.

Więcej informacji i program targów