Polska Agencja Inwestycji i Handlu włącza się w konferencję Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa

Polska Agencja Inwestycji i Handlu objęła nasze wydarzenie patronatem i zadeklarował swój udział w panelu biznesowym oraz w strefie wiedzy. Szczególnie cennym będzie głos przedstawiciela Agencji Karola Kubicy, Dyrektora Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie. Opowie on o realiach prowadzania biznesu w obecnej sytuacji w Ukrainie oraz o wsparciu, jakie polskie firmy mogą uzyskać wchodząc na rynek ukraiński.

Uczestnicy konferencji będą także mieli okazję poznać ofertę innych instytucji wspierających polski biznes, takich jak Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Są to działania szczególnie ważne z punktu widzenia finansowania ekspansji firm za granicą oraz realizacji inwestycji krajowych.

Co ważne, zaangażowanie w przedsięwzięcie w Kielcach zadeklarował również Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, oraz przedstawiciele UkrInvest, instytucji zajmującej się przyciąganiem inwestycji zagranicznych do Ukrainy oraz wsparciem ich funkcjonowania na tym rynku.

Konferencja Join In! to ostatnie z cyklu wydarzeń organizowanych z okazji obchodów 65 rocznicy nawiązania partnerstwa pomiędzy miastami Kielce i Winnica oraz regionami świętokrzyskim i winnickim.

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli świata biznesu: firm i instytucji okołobiznesowych zainteresowanych współpracą z ukraińskimi podmiotami, również w kontekście włączania się w proces odbudowy kraju.  

Przedsięwzięcie organizują Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Współorganizatorami są Winnicka Rada Miejska oraz Winnicka Obwodowa Administracja Wojskowa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Wasyl Zwarycz, Ambasador Ukrainy w RP, Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Partnerem społecznym wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód. Patronatów medialnych udzieliły: Radio eM, Radio Kielce, Echo Dnia, TVŚ, Gazeta Wyborcza, Radio Rekord. Gospodarzem wydarzenia są Targi Kielce.

Szczegóły na stronie www.targikielce.pl/join-in.

Spotkajmy się 21 listopada w Centrum Kongresowym Targi Kielce!

Powrót na początek strony