Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza partnerem konferencji „Join in!” w Kielcach

Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG), były minister oraz wiceminister w obszarach gospodarki i pracy, wieloletni poseł na Sejm RP, wygłosi jedno z kluczowych wystąpień, które otworzą konferencję „Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa”. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W przemówieniu znajdą się m.in. informacje o toczących się pracach nad przygotowaniem programu powojennej odbudowy Ukrainy oraz instrumentach wspierających tamtejszą gospodarkę i związanych z tym szans dla polskich przedsiębiorstw.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, która jest jedną z najbardziej doświadczonych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, została Partnerem Merytorycznym konferencji „Join in!”

Zaangażowanie w przedsięwzięcie w Kielcach zadeklarował również Dariusz Szymczycha, wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, koordynujący w Izbie sprawy odbudowy Ukrainy oraz redaktor Polsko-Ukraińskiego Portalu Gospodarczy eDIALOG, były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i redaktor ogólnopolskich mediów. Jego unikalne doświadczenia w komunikacji społecznej od dziennikarstwa do urzędu publicznego są dla uczestników każdej konferencji gwarancją jakości.

PUIG wesprze Organizatorów nie tylko w kwestii zapewnienia merytorycznej treści konferencji, ale również moderacji paneli dyskusyjnych oraz szerokiej promocji m.in. wśród adresatów newslettera Izby i czytelników Portalu eDIALOG. Bezpośrednio po konferencji najważniejsi przedstawiciele polsko-ukraińskiej organizacji wezmą także udział w Strefie Wiedzy, która dedykowana jest przedsiębiorcom z Polski i Ukrainy.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, to powołana do życia w 1992 roku organizacja aktywnie działająca na rzecz rozwoju polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych. Dzięki realizowanym projektom oraz szerokiemu spektrum partnerów w obu krajach jest centrum wiedzy, wsparcia, inspiracji oraz wymiany doświadczeń i kontaktów, które służą rozwojowi polsko-ukraińskiej współpracy.

Konferencję organizują Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Współorganizatorami są Winnicka Rada Miejska oraz Winnicka Obwodowa Administracja Wojskowa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Wasyl Zwarycz, Ambasador Ukrainy w RP, Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Partnerem społecznym wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód. Patronatów medialnych udzieliły: Radio eM, Rado Kielce, Echo Dnia, TVŚ. Gospodarzem wydarzenia są Targi Kielce.

Szczegóły na stronie www.targikielce.pl/join-in.

Powrót na początek strony