Pomoc dla Winnicy. Apel do mieszkańców Kielc

Prezydent Kielc Bogdan Wenta jest w stałym kontakcie z Siergiejem Morgunowem, Merem Winnicy, z którą nasze miasto łączy partnerstwo od ponad 60 lat. Dziś włodarze miast odbyli kolejną wideokonferencję. Z Ukrainy płynie apel o pomoc rzeczową i finansową.

Z prośbą do mieszkańców Kielc zwrócił się bezpośrednio Mer Winnicy. Treść wezwania publikujemy poniżej.

Pod listem Siergieja Morgunowa publikujemu również numery kont bankowych, na które wpłacać można darowizny na rzecz „Fundacji Charytatywnej Podilska Hromada”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie Winnickiego Wojska Obrony Terytorialnej. Można przekazać zarówno w polskich złotych, jak również w euro czy dolarach amerykańskich.

 

„Drodzy Przyjaciele Winnicy i Ukrainy!

Ukraina walczy o swoją wolność. Siły Zbrojne Ukrainy stoją na przeciwko rosyjskiego wroga w każdej części kraju. Rosyjscy zbrodniarze wojenni strzelają również do cywilów. Jesteśmy absolutnie pewni, że to nie koniec.

Walczymy o podstawowe zasady ludzkiego współistnienia na całym świecie: prawo do bezpiecznego życia we własnym, suwerennym państwie, do wyboru własnego rządu w wolnych wyborach, do wolności słowa i swobodnego wyrażania naszych poglądów i przekonań, do wyznawania naszej religii, a w zasadzie walczymy o to, by żyć własnym, wolnym życiem, a nie w taki sposób do jakiego próbuje nas zmusić  całkowicie szalony, krwawy dyktator w swojej chorej wyobraźni.

Walczymy! Wygrywamy! Ukraina zwycięży!

Szczegóły dotyczące przekazania darowizn na rzecz „Fundacji Charytatywnej Podilska Hromada” w celu wsparcie Winnickiego Wojska Obrony Terytorialnej znajdują się w załączonym pliku (poniżej - przyp. red.)

Podziel się poniższymi informacjami tam, gdzie uważasz, że jest to możliwe. Twoje miasto partnerskie Winnica potrzebuje pomocy w tej chwili. Natychmiast. Nie ma czasu do stracenia. Możesz pomóc uratować życie wielu Ukraińców!

Siergiej Morgunow
Mer Winnicy”

 


Jak pomóc?

Mniejsze kwoty pieniędzy w polskich złotych kierować można na konto (nr konta 50 1140 2004 0000 3702 8219 3848) Stowarzyszenia Integracja Europa Wschód z dopiskiem „Pomoc dla Winnicy”. - Drobne datki zbierać będziemy w większe sumy i następnie będziemy je sukcesywnie przelewać na rzecz Fundacji Charytatywnej Podilska Hromada. Pozwoli to ograniczyć koszty bankowe przelewów międzynarodowych - zaznacza Krzysztof Kalita, prezes stowarzyszenia.

Wpłat można dokonywać również w euro oraz w dolarach amerykańskich na wskazanej poniżej konta.

- W chwili obecnej trwają również intensywne konsultacje z partnerami z Ukrainy dotyczące zakresu pomocy rzeczowej, jaka jest najbardziej potrzebna oraz kanałów jej przerzutu z Kielc do Winnicy. Za pośrednictwem Kielc w akcję zadeklarowały się włączyć zaprzyjaźnione miasta niemieckie Flensburg, Frankenberg oraz Gotha - informuje Bogdan Wenta.

- Dziękuję również wszystkim, którzy zdecydują się odpowiedzieć na apel Mera Winnicy i włączyć się w akcję finansowego wsparcia. Pomoc udzielana w ten sposób jest w chwili obecnej najszybsza i najefektywniejsza. Dziękuję także kielczankom i kielczanom za wszystko co, do tej pory uczynili dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Za wielkie serca i pomoc na wielu płaszczyznach. To wspaniały gest solidarności i jedności - dodaje prezydent Kielc.

O wszystkich kolejnych prowadzonych działaniach i potrzebach ze strony Winnicy będziemy informować na bieżąco.

 

Numery kont bankowych, na które wpłacać można darowizny na rzecz „Fundacji Charytatywnej Podilska Hromada” w celu wsparcia Winnickiego Wojska Obrony Terytorialnej:

Konto w polskich złotych:

Nazwa banku

Kod SWIFT

mBank

SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr konta (IBAN)

PL50 1140 2004 0000 3702 8219 3848

Beneficjent

Stowarzyszenia Integracja Europa Wschód

25-501 Kielce ul. Henryka Sienkiewicza 78A

 

Konto w Euro:

CORRESPONDENT BANK

COMMERZBANK AG,

Neue Mainzer Strasse 32-36, 60261

Frankfurt Am Main, Germany

SWIFT:COBADEFF

CORR. ACCOUNT

400886433201

BENEFICIARY BANK

JSB "UKRGASBANK", UKRAINE

IBAN

UA473204780000000026002188653

BENEFICIARY

Charitable organization "CF Podilska Hromada"

 

Konto w dolarach amerykańskich:

CORRESPONDENT BANK

J.P. Morgan Chase Bank, New York

70 Park Avenue, New York, NY, 10017   USA, New York

SWIFT: CHASUS33ХХХ

CORR. ACCOUNT

899579957

BENEFICIARY BANK

JSB "UKRGASBANK", UKRAINE

SWIFT: UGASUAUKХХХ

IBAN

UA203204780000002600303188653

BENEFICIARY

Charitable organization "CF Podilska Hromada"

Powrót na początek strony