Setki kielczan na Marszobiegu po Zdrowie z Głosem Seniora

Ponad 300 osób, w tym seniorzy z Kiec, regionu i całego kraju wzięło udział w I Międzypokoleniowym Patriotycznym Marszobiegu po Zdrowie z Głosem Seniora, który odbył się w niedzielę w Parku Miejskim w Kielcach. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Prezydenta Kielc.

W parku obecne były dzieci, młodzież oraz ich rodzice, ale największą grupę stanowili seniorzy. Uczestnicy przyjechali do Kielc z: Miechowa, Starachowic, Ostojowa, Gnojna, Chęcin, Staszowa, Kijów, Sandomierza, Warszawy, Sokołowa Podlaskiego, Pierzchnicy i z gminy Dwikozy. Najstarszą uczestniczką biorącą udział w Marszobiegu została Pani Krysia 96 lat, a najmłodszą Daria – 6 lat.

Przed samym startem Sandra Drabik, polska pięściarka i medalistka, Daniel Adamik oraz klubowicze z Xtreme Fitness Kielce przeprowadzili rozgrzewkę. Zawodnicy mogli zmierzyć się ze sobą w kilku kategoriach oraz na dwóch trasach: 1982 m (symboliczna trasa związana z obchodami 40-lecia Solidarności Walczącej) oraz 3836 m.

Na uczestników I Międzypokoleniowego Patriotycznego Marszobiegu po Zdrowie z Głosem Seniora czekały bezpłatne badania medyczne, wykłady o zdrowiu i sporcie po 60-tce, losowanie nagród oraz ciepły posiłek. Celem imprezy była integracja międzypokoleniowa, zapewnienie wspólnej aktywności dla dzieci, młodzieży i seniorów, a także zwiększenie świadomości uczestników na temat profilaktyki zdrowotnej, zdrowego stylu życia oraz patriotyzmu.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Kornela Morawieckiego oraz Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.