Powstała Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Kielce została powołana Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. To organ opiniodawczo - doradczy.

Do zakresu działania Rady należy m.in.: inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów, opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Z członkami Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych można się kontaktować poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, ul. Studzienna 2, tel. 41 362 68 83.