Powstanie nowoczesny plac zabaw pod Telegrafem

To będzie nowe i bezpieczne miejsce dla najmłodszych mieszkańców Kielc. Przy ulicy Wrzosowej do ich dyspozycji będzie zestaw zabawowy m.in. ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, panelem sensorycznym i drabinkami gimnastycznymi. Na placu ustawione zostaną także - huśtawka wagowa, bujak i ławki.

- Mieszkańcy osiedla Pod Telegrafem, ale także Bukówki i Podhala długo czekali na w pełni otwarty, nowoczesny plac zabaw. Cieszymy się, że już niebawem powstanie taka przestrzeń dla całych rodzin. Miasto analizowało różne możliwe lokalizacje, ale ostatecznie, z uwagi na istniejące kolizje w innych miejscach, podjęto decyzję o budowie placu zabaw przy ulicy Wrzosowej - informuje Tomasz Porębski, sekretarz miasta.

Plac zabaw będzie ogrodzony, a pod zestawem zabawowym zostanie wykonana nawierzchnia z poliuretanu. Cały teren będzie wyrównany i obsiany trawą, powstaną także chodniki.

Miasto Kielce podpisało umowę z wykonawcą - firmą MAGIC GARDEN Sp. z o.o. z Inowrocławia. Koszt inwestycji to ponad 142 tys. zł. Koniec prac przewidziany jest na październik 2024 r.