„Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie”. Finał konkursu dla uczniów

Znamy laureatów konkursu „Gloria victis. Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie”, organizowanego przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke - Bosaka. Podczas finału wydarzenia laureatom gratulował wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki.

Konkurs został zorganizowany w 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Kielc i powiatu kieleckiego. Ideą konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania osób i wydarzeń związanych z powstaniem styczniowym w regionie świętokrzyskim. Rywalizacja miała nowoczesną formę, uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte i otwarte na platformie internetowej.

Udział w konkursie wzięło ponad 30 uczniów szkół podstawowych z terenu Kielc i powiatu kieleckiego. Pierwsze miejsce zajął Kacper Chwastek ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach. Drugie miejsce, ex aequo, zajęli: Jakub Zawada ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie i Patryk Bieniek ze Zespołu Szkół w Kostomłotach II. Trzecie miejsce Krystian Mroczkowski ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi.

W dniu finału uczniowie wysłuchali wykładu Roberta Osińskiego, dowódcy grupy rekonstrukcji historycznej „Pułk Żuawów Śmierci” z Buska-Zdroju. 

Powrót na początek strony