Poznaj wydarzenia z sierpnia 1944 roku. Gra miejska „Godzina W”

Mobilna gra miejska jest jedną z inicjatyw w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Od 30 lipca do 1 sierpnia 2022 roku Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w interaktywnej grze miejskiej pt. „Godzina W” z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack.

W trakcie spaceru po Kielcach uczestnicy poznają wydarzenia, miejsca i losy mieszkańców stolicy latem 1944 r. Nie zabraknie pytań z wiedzy historycznej, ale również kreatywnych zadań i twórczych wyzwań. Wszystko po to, aby lepiej poznać i zrozumieć przyczyny wybuchu Powstania Warszawskiego oraz upamiętnić jego bohaterów.

W grze mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak również zespoły (max. 4 osoby). Z poziomu gracza wymagany jest jedynie smartfon z dostępem do Internetu oraz otwartość na nowe formy edukacji.

Start gry zaplanowano na 30 lipca o godzinie 17:00, a kod QR umożliwiający rozpoczęcie gry, będzie dostępny na drzwiach wejściowych do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” przy ul. Warszawskiej 5 w Kielcach. Kod QR aktywny będzie w terminie od 30 lipca od godziny 17:00 do 1 sierpnia do godziny 17:00. Do gry można przystąpić w dowolnym momencie w okresie aktywności kodu QR.

Organizatorem wydarzenia jest Delegatura IPN w Kielcach. Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta i Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz. 

Rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 sierpnia 2022r. na Skwerze Harcerskim Szarych Szeregów w Kielcach, po zakończeniu uroczystości upamiętniających 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się o godzinie 17:00.

Szczegóły, regulamin: krakow.ipn.gov.pl, facebook.com/ipn.kielce.

IPN grafika gra miejska 1200x628 25.07.2022 - 2.png

 

Powrót na początek strony