Poznaliśmy pierwszych bilardowych mistrzów Polski. Jest też srebro dla województwa świętokrzyskiego

Odbywające się w Kielcach Mistrzostwa Polski w Bilard są na półmetku. Wyłonieni zostali już mistrzyni oraz mistrz kraju w odmianę 8-bil. Turniej rozgrywany w Hotelu Binkowski będzie trwał do piątku.

Najlepszym zawodnikiem popularnej „ósemki” został Mariusz Skoneczny z Tomaszowa Mazowieckiego, który w finale pokonał byłego bilardzistę Nosanu Kielce, Radosława Babicę, 8:5. Brązowe medale wywalczyli Sebastian Batkowski (Nosan Kielce) oraz mistrz świata juniorów, Szymon Kural

W kategorii pań złoto zdobyła Monika Ząbek, która w finałowym starciu pokonała zawodniczkę UKS Miłek Wiślica, Dominikę Pawełczyk, 5:4. Bilardzistka z województwa świętokrzyskiego była bardzo blisko zwycięstwa, jednak w ostatniej partii musiała uznać wyższość rywalki. Ostatnie miejsce podium przypadło Oliwi Czupryńskiej i Izabelli Jońskiej (Nosan Kielce).

To oczywiście nie koniec Mistrzostw Polski w Bilard. Wciąż trwają zmagania o to, kto sięgnie po złote medale w odmianach 10-bil oraz 9-bil. Mecze rozgrywane w Hotelu Binkowskim można oglądać na żywo i wstęp jest bezpłatny. Transmisje z każdego stołu bilardowego dostępne są także w internecie na stronie https://www.youtube.com/user/TVSPORTSPL.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty.

Fot. Maciej Urban

Powrót na początek strony