Praktyczne zajęcia na BMW w CK Technik

Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego w Kielcach jest jedną z pieciu placówek w Polsce, która otrzymała samochód od BMW Group Polska w ramach programu „BMW dla szkół”. Auto będzie wykorzystywane przez około 400 uczniów podczas zajęć warsztatowych. Dzięki temu CK Technik będzie kształcić młodych ludzi na najwyższym poziomie.

W przekazaniu samochodu uczestniczyli wiceprezydent Marcin Chłodnicki, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, dyr. Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Piotr Łojek, przedstawicielka BMW Group Polska Ewa Czerwińska i Dealer BMW ZK Motors Zbigniew Kała.

- Przekazanie samochodu to nie tylko dobra wiadomość dla Centrum, ale także dla miasta. Nawiązywanie współpracy z różnymi podmiotami przez placówkę wpisuje się w to co chcemy robić w procesie edukacji w Kielcach. Zależy nam na wyposażaniu młodych ludzi w umiejętności i kompetencje poszukiwane na rynku pracy. Tak, aby bezpośrednio po skończeniu szkoły mogli znaleźć dobrze płatną pracę – mówił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki. – Dziękuję także za wsparcie Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty Kazimierzowi Mądzikowi i Pani marszałek Renacie Janik za wszystkie fundusze unijne, które trafiły do CKZiU. Dzięki nim placówka może się rozwijać.

- Samochód jest przeznaczony na cele dydaktyczne i szkoleniowe. Apeluję do młodych ludzi – psujcie go, rozkładajcie i składajcie. Tak, żebyście mogli poznać wszystkie jego elementy od A do Z, od wlewu paliwa na wydechu kończąc. Jeśli się coś zepsuje dostarczymy nowe części – mówiła Ewa Czerwińska, przedstawicielka BMW Group Polska.

- Samochód będzie wykorzystywany na zajęciach praktycznych dla około 400 uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach. To kolejny etap rozwoju naszej jednostki. Wiemy jakie wymagania stawia teraz rynek pracy i dzięki podniesieniu jakości kształcenia będziemy mogli im sprostać – podkreśla Ilona Calicka, dyr. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Program „BMW dla szkół” składa się z trzech filarów.

- Pierwszy to wsparcie szkolnictwa i wyposażanie szkół w podzespoły czy silniki, które są wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych. Drugi filar to współpraca z dealerami w zakresie organizacji praktyk i staży dla uczniów, a trzeci to szkolenia dla nauczycieli – informuje Ewa Czerwińska.

Powrót na początek strony