Prawie 1 304 dni na Rowerze Miejskim w trzy miesiące

Kielecki Rower Miejski rozkręcił się na dobre i co miesiąc padają kolejne rekordy. W czerwcu kielczanie przejechali 90 784 km. To oznacza, że dwukrotnie objechali kulę ziemską wzdłuż równika i dotarli do 1/4 trzeciego okrążenia! Natomiast przez trzy miesiące, czyli od początku uruchomienia wypożyczalni w tym sezonie, to już 218 171 przejechanych kilometrów. Na miejskich rowerach fani dwóch kółek od kwietnia do teraz spędzili 31 291 godzin czyli prawie 1 304 dni.

- Zachęcamy do korzystania z jednośladów, a szczególnie z naszych miejskich. Dane dotyczące wypożyczeń pokazują, że Kielecki Rower Miejski bardzo spodobał się mieszkańcom. Co nie jest zaskoczeniem, bo przecież rower to tani i ekologiczny środek transportu – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta. 

Przypomnijmy, że po zimowej przerwie wypożyczalnia rowerów miejskich zaczęła działać dokładnie 1 kwietnia br. W pierwszym miesiącu funkcjonowania jednoślady były wypożyczane ponad 12 tys. razy, a po trzech miesiącach już ponad 28 tys. razy. Średnia ocena Kieleckiego Roweru Miejskiego wystawiona przez użytkowników to 4,3, a średni czas wypożyczenia roweru to 28 minut.

Nieprzerwanie od uruchomienia systemu najczęściej odwiedzana jest stacja nr 47 "Aleja Solidarności Politechnika", tuż po niej nr 31 "Warszawska Galeria" i nr 1 "Rynek".

Z miejską kartą taniej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca mieszkańców Kielc do wyrobienia miejskiej karty mieszkańca. Jest ona zupełnie darmowa, można ją założyć w aplikacji na telefonie, a jeśli nie potrzebujemy wersji fizycznej - plastikowej - to ta w smartfonie ma taką samą funkcjonalność. Karta posiada szerokie zastosowanie, ale jeśli chodzi o rower miejski, to jej posiadaczom naliczana jest o połowę mniejsza kwota za czas przejazdu. Karta uprawnia także do zakupu karnetu przejazdowego KRM z 50% rabatem.

Dodatkowe informacje uzyskamy na stronie pod adresem www.miejskakarta.pl

Alternatywą na tańsze przejazdy jest wykupienie biletu miesięcznego komunikacji miejskiej ZTM. Uprawnia on do nabycia wyżej wymienionego karnetu przejazdowego KRM za 1/4 ceny - czyli 10 zł, zamiast standardowych 40 zł.

Informacje jak wypożyczać rowery oraz cennik można znaleźć na stronie www.kielce.bike

Powrót na początek strony