Prawie 76 tys. km wykręcone dla Kielc

W tym roku miasto Kielce po raz kolejny brało udział w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po raz pierwszy Urząd Miasta ogłosił konkurs „Kręcimy dla Kielc”, w którym wzięło udział ponad 390 osób w różnym wieku.

Na podsumowanie oraz wręczanie nagród zapraszamy 28 sierpnia 2023 r. o godz. 11:00.

W ramach akcji Aktywne Miasta, wspólnie od 1 do 30 czerwca, wykręciliśmy na rowerach 75 965 km, co dało nam 413 punktów i 40-ste miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej. W klasyfikacji indywidualnej rekordzista miał na liczniku 2704 km przejechane dla stolicy świętokrzyskiego.

Partnerami konkursu rowerowego zostali: Wodociągi Kieleckie sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o., 4ECO sp. z o.o., „KAGANEK Fundacja Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria S.A., którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców konkursu – karty podarunkowe do sklepu Decathlon.

Rowerowa Stolica Polski -CK.png Zaproszenie RSP.jpg