Program „Cudzoziemcom przedstawiamy Kielce” rozwija się

Już ponad setka studentów i wolontariuszy z kilkunastu krajów, od początku roku wzięła udział w drugiej edycji projektu pn.: „Cudzoziemcom przedstawiamy Kielce”. W trzech spotkaniach uczestniczyli studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniki Świętokrzyskiej oraz zagraniczni wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Zajęcia obejmowały przedstawienie anglojęzycznych filmów promocyjnych Miasta Kielce i prezentacji, poświęconych dziedzictwu kulturowemu i bogactwu przyrodniczemu stolicy województwa świętokrzyskiego. Zwieńczeniem każdej wizyty w ramach cyklu był spacer krajoznawczy po zabytkowym Śródmieściu Kielc.

W dotychczasowych spotkaniach w ramach rozpoczętego w ubiegłym roku projektu „Cudzoziemcom przedstawiamy Kielce”, wzięło udział ponad 300 studentów z całego świata, m.in.: Turcji, Indii, Hiszpanii, Włoch, a także Bałkanów i Europy Wschodniej.

Projekt pt.: „Cudzoziemcom przedstawiamy Kielce” koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Nabór do udziału w projekcie jest wciąż otwarty. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres mailowy: marketing@um.kielce.pl.

Powrót na początek strony