Projekt „Stronger Together” - "Silniejsi razem"

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczęła się realizacja projektu „Silniejsi razem - Stronger Together" realizowanego w ramach środków pozyskanych z organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci – UNICEF Poland przy współpracy Fundacji Wolność i Demokracja, Miasta Kielce oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wsparcia i Rozwoju "Integrujemy Pokolenia".

Działania przeznaczone są do wychowanków świetlic środowiskowych „4 KĄTY" oraz dzieci i młodzieży w wieku 5-17 lat, w tym również uchodźców z Ukrainy.

W ramach projektu odbywać się będą zajęcia z języka polskiego, liczne gry i zabawy pozwalające na lepsze poznanie się dwóch podobnych, a jednak różnych grup kulturowych. Każdy z uczestników będzie mógł również liczyć na udział w wyjściach do kina czy teatru, pobyt na basenie i w parku linowym. Dopełnieniem atrakcji będą edukacyjne wycieczki do Warszawy, Krakowa i Łodzi. - Z pewnością każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. – mówi Monika Zakrzewska, Prezes Stowarzyszenia Integrujemy Pokolenia.

Zgłoszenia przyjmowane są Świetlicach Środowiskowych "4 KĄTY" - wykaz placówek - www.mopr.kielce.pl codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu - 664 748 306.

Projekt „Stronger Together” - "Silniejsi razem" jest programem edukacyjno-integracyjnym dla dzieci z Polski i Ukrainy realizowany przez Gminę Kielce, Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia i Rozwoju „Integrujemy Pokolenia” oraz Fundację Wolność i Demokracja – Operatora. Projekt finansowany jest ze środków UNICEF.

307325157_164099946244514_7450987944299513313_n.jpg

Powrót na początek strony