Projektowanie flag narodowych. IDK zaprasza na wykład

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza w środę, 9 lutego o godz. 18:00 na wykład online "Fun with flags. Projektowanie flag narodowych". Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Projektując aktywizm, a poprowadzi je Michał Chojnacki - – projektant graficzny, założyciel Studia Warto.

Flaga jest jednym z tych symboli, z którymi utożsamiamy się najmocniej. Społeczności, mieszkańcy miast, narody czy wspólnoty państw chętnie deklarują za jej pomocą swoją przynależność. Każda flaga jest jednak projektem graficznym, czerpiącym z charakterystycznej palety kolorystycznej, wypracowanych layoutów, zestawień i symboliki. Gdy rozbijemy je na poszczególne elementy, okazuje się, że jest to zestaw podstawowych figur geometrycznych, którym przypisano barwę i nierzadko opatrzono charakterystycznym wyróżnikiem.

Flagi łączą ze sobą prostotę projektu i wagę tożsamości danej społeczności. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. jak flagi narodowe reprezentują społeczeństwo, jak i kto je projektuje, co oznaczają poszczególne symbole i jakie barwy są przypisane flagom krajów z danych kontynentów. 

Więcej na stronie Instytutu Dizajnu

Powrót na początek strony