Promowali grę w szachy i troskę o środowisko

Geonatura Kielce Centrum Geoedukacji po raz drugi gościło finalistów ogólnopolskiego Ekologicznego Turnieju Szachowego zorganizowanego przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Miłośników recyklingu i gry w szachy, z całej Polski przywitał w Kielcach wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki.

Podczas wielkiego finału Ekologicznego Turnieju Szachowego w Kielcach zmierzyli się zwycięzcy regionalnych ekologicznych turniejów szachowych z jedenastu miast Polski. Finaliści w czterech kategoriach wiekowych walczyli o zaszczytny tytuł i unikatowe szachy z recyklingu elektrycznych śmieci. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy stworzonej w nurcie trash art, czyli tzw. sztuki ze śmieci, autorstwa Natalii Murdzy, artystki z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezentowane eksponaty zostały wykonane ze zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Odzyskaj Środowisko.

- Można się zastanawiać, co łączy ekologię i jedną z najstarszych gier na świecie. Przede wszystkim jest to strategia działania. Podobnie jak w szachach, tak i w trosce o środowisko ważny jest każdy ruch oraz zdolność przewidywania konsekwencji, jakie on za sobą niesie – mówił Krzysztof Kieszkowski, prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko.

- Cieszę się, że wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko możemy promować w Kielcach recykling, grę w szachy, a także bardzo ciekawą dziedzinę sztuki, jaką jest trash art – mówił wiceprezydent Marcin Chłodnicki. W ramach turnieju uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu o tematyce ekologicznej, a także zwiedzić Centrum Geoedukacji.

Powrót na początek strony