Przedsiębiorcy i samorządowcy z Bułgarii i Turcji w Kielcach

Delegacje z Bułgarii i Turcji goszczą w Kielcach w ramach odbywających się w dniach 10-11 kwietnia w Targach Kielce XXIV Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Dziś w ratuszu delegaci spotkali się z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą oraz zapoznali się z działaniami realizowanymi przez miasto na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju. Goście zaprezentowali również wspólny projekt miast Edirne i Jamboł, w ramach którego organizują wizytę studyjną w Kielcach.

Udział w Targach Ekotech to doskonała okazja do zapoznania się z nowatorskimi rozwiązaniami i technologiami oraz innowacyjnym podejściem do recyklingu, ekologii i ochrony środowiska współczesnej branży gospodarowania odpadami. Cieszę się, że rokrocznie targi odwiedzają goście z całego świata - mówił prezydent Bogdan Wenta.

W ramach wizyty, w Kielcach goszczą: Atanas Ilchev – radny Miasta Jamboł, Bułgaria, Stoycho Stoychev – prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w m. Jamboł, Bułgaria, Tatyana Balakchieva – wiceprezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w m. Jamboł, Bułgaria, Stancho Stavrev – wójt / burmistrz Gminy Tundża, Bułgaria, Sıdkı Zehin – zastępca Gubernatora Prowincji Edirne, Turcja.

Na temat działań Miasta Kielce związanych z ekologią i gospodarką odpadami mówiła Aneta Boroń, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta. Ponadto w spotkaniu udział wzięła Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.