Przedstawiciele Winnickiej Rady Miejskiej w Kielcach

Wizyta w Targach Kielce, zapoznanie się z inwestycjami „Zielonej rewitalizacji zabytkowego Śródmieścia Kielc” oraz udział w wydarzeniach w ramach Święta Kielc znalazły się w programie wizyty przedstawicieli Winnicy, która jest najstarszym miastem partnerskim Kielc.

- Możliwość bezpośredniego spotkania z kolegami z Kielc, wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk przynosi wymierne efekty w naszej codziennej pracy. Dzisiaj w Winnicy bardzo często korzystamy z polskich rozwiązań, technologii oraz materiałów - podkreśla Ihor Otkydacz, zastępca Mera Winnicy odpowiedzialny w winnickim ratuszu za budownictwo, urbanistykę i architekturę oraz zasoby gruntowe, który po raz pierwszy gości w Kielcach.

Doskonałym „oknem na świat” dla partnerów z Ukrainy są Targi Kielce. Organizowane w naszym mieście wydarzenia wystawiennicze pozwalają zapoznać się z wiodącymi rozwiązanymi technologicznymi, towarami i usługami z całego świata pod jednym dachem. Delegacji z Winnicy spotka się z przedstawicielami miejskiej spółki oraz weźmie udział w XI Mubi Dub it Tuning Festival.

W ramach Święta Kielc goście z Podola dołączą do uczestników uroczystości wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2023 r., która zaplanowana jest w ogrodach Domu Środowisk Twórczych.

Kielce i Winnica w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 65. lat współpracy. Z tej okazji zorganizowanych został cały szereg wspólnych projektów i wydarzeń.

Powrót na początek strony