Przedszkolaki poznały kielecki ratusz od środka

Dzieci z przedszkola Mini College Naukowe Przedszkole z Kielc odwiedziły główną siedzibę Urzędu Miasta Kielce. Wycieczka była okazją m.in. do odwiedzenia sali obrad Rady Miasta Kielce oraz spojrzenia na Rynek z ratuszowego balkonu. Młodych kielczan przyjął również prezydent Miasta Bogdan Wenta i sekretarz Miasta Szczepan Skorupski.

Zwiedzając ratusz, dzieciaki odwiedziły salę sesyjną, na której mogły dowiedzieć się, jak wygląda praca radnych, poznały symbole Miasta Kielce - flagę i herb miasta oraz wysłuchały legendy o powstaniu Kielc. Przedszkolaki gościły również w gabinecie Prezydenta Miasta Kielce, gdzie mogły usiąść w prezydenckim fotelu oraz miały okazję zobaczyć, jak wygląda kielecki Rynek z ratuszowego balkonu.

- Naukę o samorządzie, funkcjonowaniu miasta czy jego historii powinno zaczynać się możliwe jak najwcześniej. W przypadku przedszkolaków najlepiej poprzez zabawę. To szansa nie tylko na przekazanie informacji, ale również początki budowania społeczeństwa obywatelskiego i przywiązania do miasta - mówi prezydent Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony