Przedszkolaki z kieleckiego Malikowa odwiedziły ratusz

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 18 w Kielcach zwiedziły Urząd Miasta, odwiedziły prezydenta Kielc Bogdana Wentę i zapoznały się z jego pracą.

Młodzi kielczanie zadawali dużo pytań, opowiadali o swoich marzeniach. Znaleźli się też chętni do siadania na fotelu prezydenta.

Przedszkole Samorządowe nr 18 w Kielcach istnieje od ponad czterdziestu lat. Zlokalizowane jest w niewielkiej odległości od skrzyżowania ul. Szajnowicza z ul. Malików. W przedszkolu funkcjonują cztery oddziały dla dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich. Sale zajęć są jasne i kolorowe wyposażone w odpowiednie meble, sprzęt, kąciki stałe i tematyczne, pomoce naukowe i zabawki. Szatnia z indywidualnymi półeczkami dla dzieci. Placówka posiada również ogród przedszkolny, w którym znajduje się plac zabaw z piaskownicą i urządzeniami oraz pas zieleni z mini stanowiskami edukacyjnej ścieżki przyrodniczej.

- W 2008 roku przeprowadziliśmy termomodernizację budynku przedszkolnego a w 2009 roku modernizację wewnątrz przedszkola z równoczesną zmianą ogrzewania. W 2020 z Budżetu Obywatelskiego wymieniliśmy stare urządzenia do zabaw. Plac wzbogacił się o nową zjeżdżalnię, piaskownicę, trzy huśtawki w tym "Bocianie gniazdo", dwie ważki, dodatkowo teren został ogrodzony i powiększony - zaznacza Agnieszka Żelazna, dyrektor PS nr 18.

Powrót na początek strony