Przedwakacyjne spotkanie w bibliotece

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki spotkał się z grupą ukraińskich dzieci, które przez ostanie kilka miesięcy uczyły się w Szkole Podstawowej nr 32 na Barwinku. Wydarzenie było okazją m.in. do rozmowy o tym, jak uczniowie zostali przyjęci przez swoich rówieśników z Kielc oraz o możliwościach spędzania wolnego czasu w Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Przedwakacyjne spotkanie z 25-osobową grupą młodzieży zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, w fili biblioteki nr 8 na kieleckim Barwinku.

- Zbliża się koniec roku szkolnego, a zatem wielu uczniów, a w tym roku również tych pochodzących z Ukrainy zastanawia się, jak spędzić nadchodzący czas. Mamy świadomość, że wśród nich wciąż są tacy, którzy nie znają w wystarczającym stopniu naszego miasta i regionu. Nie wiedzą też o tym, że mogą ciekawie spędzić wakacje bez dalekich wyjazdów - mówi Ewelina Iwan, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Przez ostatnie miesiące do kieleckich szkół uczęszczała spora liczba dzieci z Ukrainy. Mam świadomość, że nie był to dla nich łatwy czas, ale jako miasto dołożyliśmy wszelkich starań, aby dobrze czuli się w naszych szkołach i w naszym mieście. Cieszę się, że dziś mogłem odwiedzić grupę młodych ludzi z SP nr 32, posłuchać rozmów, poznać ich plany oraz życzyć im, jak najlepszych wakacji. Dziękuję Miejskiej Bibliotece Publicznej za taką inicjatywę - powiedział wiceprezydent Marcin Chłodnicki. 

W planach są kolejne spotkania dla m.in. w fili biblioteki na os. Świętokrzyskim.

Powrót na początek strony