Przekazujmy dobro po sąsiedzku. Zostaw 1,5% podatku w Kielcach

Zdjęcie Kielc z lotu ptaka
UM

Pomóż budować swoją lokalną społeczność i przekaż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego działającej w Kielcach. Dzięki bezpłatnej aplikacji projektu „Wspieraj lokalnie” można to zrobić w łatwy i szybki sposób, nie wychodząc z domu.

- Każda złotówka przekazana organizacjom z Kielc pomaga wspierać lokalną społeczność. Przekazując 1,5% podatku możemy pomóc potrzebującym z naszej okolicy, albo wesprzeć szereg działań i inicjatyw realizowanych przez kieleckie fundacje i stowarzyszenia – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Urząd Miasta Kielce przystąpił po raz kolejny do projektu „Wspieraj lokalnie”, którego celem jest promocja kampanii przekazywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Bezpłatna aplikacja projektu „Wspieraj lokalnie” do rozliczania podatku dochodowego jest dostępna na: www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-kielce.

Program umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. 

Wykaz Organizacji Pożytku Publicznego z Kielc uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022. (Źródło: https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp, stan na 13 lutego 2023 r.)

plakat_1_pr_baner_1920-01.jpg

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Wykaz OPP z Kielc.pdf PDF 35.77 KB
Powrót na początek strony