Przepis na sukces. Wizyta w zakładzie kultowego majonezu

„Bliżej biznesu” - to nowy projekt realizowany przez Urząd Miasta Kielce, którego celem jest prezentacja potencjału lokalnych firm, wspieranie ich rozwoju oraz promocja przedsiębiorczości.

Władze Kielc poprzez cykl bezpośrednich wizyt w siedzibach firm, chcą przybliżać aktualne potrzeby przedsiębiorstw oraz rozmawiać o tym, jak można wspierać ich rozwój poprzez tworzenie korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Pierwsza wizyta Prezydenta Kielc Bogdana Wenty w ramach cyklu „Bliżej biznesu”, odbyła się w siedzibie Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem”, producenta kultowego Majonezu Kieleckiego. WSP „Społem” to firma z przeszło 100-letnim doświadczeniem o silnej marce, która cieszy się zaufaniem konsumentów oraz partnerów biznesowych w kraju i za granicą.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezes Zarządu WSP „Społem” Adam Jamróz, z-ca Prezesa ds. Handlowych Zbigniew Mojecki oraz z-ca Prezesa ds. Technicznych Marek Sternik, Urząd Miasta Kielce reprezentowała również z-ca dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Anita Lagierska.

Wizytę w zakładzie produkcyjnym WSP „Społem” rozpoczęła rozmowa o obecnej sytuacji gospodarczej i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami w dobie wzrastających kosztów produkcji.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas dyskusji przedstawił założenia projektu „Bliżej biznesu” i zaproponował kierunki współpracy na gruncie wzajemnej promocji oraz wspierania firmy przez samorząd w codziennym funkcjonowaniu.

- Chcemy lepiej poznać i efektywniej pomagać rodzimym firmom, które tworzą miejsca pracy i mają kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego miasta. Chcemy być samorządem przyjaznym przedsiębiorcom, na bieżąco rozpoznawać i rozwiązywać ich problemy, np. poprzez sprawną obsługę procesu inwestycyjnego czy promocję ich produktów oraz usług na arenie ogólnopolskiej i zagranicznej - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Przedstawiciele WSP „Społem” mówili o planach inwestycyjnych dotyczących budowy nowej hali produkcyjnej. Inwestycja to efekt intensywnego rozwoju firmy oraz nieustannie rosnącego zapotrzebowania na Majonez Kielecki. Pierwsze prace obejmują przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej.

- Potrzebujemy rzetelnego partnera, który pomoże nam uzyskać odpowiednie zgody i zezwolenia w związku z budową nowej hali. Nie ukrywam, że liczymy na dobrą współpracę z samorządem na tym polu oraz na uzyskanie ewentualnych ulg podatkowych – mówi Adam Jamróz, Prezes Zarządu WSP „Społem”.

Jednym z punktów wizyty Prezydenta Kielc w WSP „Społem” było zwiedzanie części hal produkcyjnych, dostępnych dla osób z zewnątrz. Projekt „Bliżej biznesu” zakłada również zaprezentowanie działalności rodzimych firm od środka. Podczas wizyt w kieleckich zakładach, Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kielce przygotowywać będzie m.in. materiały filmowe, promujące działalność poszczególnych przedsiębiorstw.

- Projekt „Bliżej biznesu” zakłada nie tylko zacieśnienie kontaktów władz miasta i przedstawicieli Urzędu Miasta z lokalnymi przedsiębiorcami. Chcemy również przedstawić działalność tych firm mieszkańcom i turystom. Lokalne firmy nie tylko tworzą miejsca pracy i innowacyjne projekty, ale włączają się również w wiele inicjatyw społecznych i dlatego chcemy, aby kielczanie mogli lepiej poznać naszych przedsiębiorców - wyjaśnia Anita Lagierska, z-ca dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Spotkania w ramach cyklu „Bliżej biznesu” koordynuje Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora.