Przy ul. Jagiellońskiej i Bukowej trwają zaawansowane prace

Budowa internatu w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej oraz kompleksowy remont ul. Bukowej przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dziś stan prac obserwowała wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór.

Internat jest w stanie surowym otwartym

Rozbudowa internatu w ZS nr 2 rozpoczęła się pod koniec 2020 roku. Obecnie stan zaawansowania prac to 65%. Inwestycja kosztować będzie ponad 7 mln złotych. Środki na ten cel w całości pochodzą z budżetu Miasta Kielce.

Jak zapewnia wykonawca inwestycji Grzegorz Perlak z Przedsiębiorstwa Remontowo – Budowlanego „PER – MIR”, prace przy ul. Jagiellońskiej są prowadzone zgodnie z harmonogramem. - Do dziś wykonaliśmy stan surowy budynku i przystępujemy do wykonania instalacji sanitarnych. W łączniku z istniejącym budynkiem są już wykonane instalacje, okna oraz tynki wewnętrzne, kolejny etap to docieplanie ścian zewnętrznych - informuje Grzegorz Perlak.

- W budynku wykonano już cały węzeł cieplny, została również uruchomiona kotłownia gazowa, która dostarcza ciepłą wodę do istniejącego internatu i kuchni. To istotne ze względu na uczniów, którzy już od września rozpoczną naukę w szkole - podkreśla wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór.

W dwupiętrowym budynku będzie 40 dwuosobowych pokoi dla uczniów wraz z zapleczem gospodarczym. Przewidziano również dwa pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nowy internat zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkoły parterowym łącznikiem. Wykonawca na zakończenie robót ma czas do marca 2022 roku.

Przy ul. Bukowej trwa przebudowa chodnika po zachodniej stronie

Prace przy ul. Bukowej rozpoczęły się na początku sierpnia. W pierwszej kolejności rozebrany został chodnik po stronie zachodniej ul. Bukowej - równolegle od szkoły podstawowej oraz od strony ul. Starej. Łącznie po obu stronach ulicy Bukowej ułożonych zostanie 1500 m. kw. nowego chodnika.

Na zlecenie inwestora, czyli Miejskiego Zarządu Dróg, wyregulowane zostaną wysokości 50 urządzeń podziemnych: włazów, wpustów oraz zasuw. Poszerzone też zostaną miejsca parkingowe – tak by samochody parkowane były w taki sposób, by nie stały w świetle ulicy.

- Mieszkańcy Szydłówka od dawna zabiegali o remont tej ulicy. Zgłaszali zły stan nawierzchni chodnika oraz problem z parkowaniem - zaznacza wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór.

Zwieńczeniem prac będzie ułożenie nowej nawierzchni na drodze. Będzie to dwuwarstwowa nakładka bitumiczna. Remont potrwa do końca października.