Przybywa czytelników w Miejskiej Bibliotece. W marcu placówka zaprasza na rozmowy o książkach

W styczniu grono czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach powiększyło się o 258 osób. W marcu kielczanie spotkają się z Łukaszem Barysem, Mariuszem Szczygłem i Januszem Leonem Wiśniewskim.

Według danych, 13 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach notuje średnio dziennie 750 odwiedzin, a miesięcznie 18 tys. Kielczanie miesięcznie wypożyczają średnio 55 tys. książek.

Zdecydowanie króluje literatura sensacyjno-kryminalna, obyczajowa, fantasy, czy literatura faktu. Uczniowie chętnie odwiedzają bibliotekę w poszukiwaniu lektur szkolnych.

Przypominamy, że zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej to ponad 300 tys. woluminów, e-booki, audiobooki, czasopisma i wydawnictwa dotyczące Kielc.

Biblioteka jest w pełni zautomatyzowana. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu użytkownicy mogą korzystać z aplikacji mobilnej i książkomatu.  

Kielecka Biblioteka to także miejsce spotkań. Poszczególne filie organizują konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawy i lekcje biblioteczne.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Już w marcu placówka zaprasza do Poczytalni Na dVorcu na rozmowy o książce z niezwykłymi postaciami polskiej literatury.

5 marca o godz. 17:00 odbedzie się spotkanie z Łukaszem Barysem, – laureatem Paszportu Polityki 2021. 14 marca o 17:30 Poczytalnia będzie gościć pisarza, dziennikarza i wybitny talent w dziedzinie reportażu - Mariusza Szczygła (wejściówki na spotkanie będą do odebrania od 7 marca). Z kolei 22 marca Biblioteka zaprasza na spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim, który będzie promował najnowszą książkę „Gate” (wejściówki na spotkanie będzie można odbierać od 15 marca).

marzec plakat.jpg

Powrót na początek strony