Przybywa fantów na aukcję charytatywną dla Ukrainy

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” dołączył do grona darczyńców aukcji charytatywnej na rzecz obywateli Ukrainy. Na licytację trafił tryptyk, wykonany techniką action painting przez dzieci i dorosłych podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka. Wśród fantów są również przedmioty podarowane przez władze Kielc, samorządowców i miejskie instytucje. Aukcja obędzie się 24 sierpnia w Domu Środowisk Twórczych, podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy.

Organizatorami obchodów są Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód, Miasto Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja „Podilska Gromada" z Winnicy, Fundacja „Pasiak Świętokrzyski" oraz Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

W czasie tegorocznego spotkania w Pałacyku Zielińskiego na wszystkich gości czekać będą występy artystyczne gości z Winnicy, poczęstunek oraz warsztaty integracyjne rękodzieła dla dzieci i młodzieży. Podczas obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy prowadzona będzie aukcja charytatywna.

Podczas aukcji do zlicytowania będzie wiele darów przekazanych przez władze Miasta Kielce, przewodniczącego Rady Miasta, samorząd województwa świętokrzyskiego, gości z Winnicy oraz mieszkańców regionu. W gronie darczyńców jest wiele miejskich instytucji: Straż Miejska, Geonatura, Miejski Urząd Pracy, Wzgórze Zamkowe, MOPR, Kieleckie Centrum Kultury, Kielecki Teatr Tańca.

- Chciałem serdecznie podziękować Miastu Kielce i samorządowi województwa za współpracę w organizacji obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy, które od 2019 roku na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Aukcja odbędzie się po raz pierwszy, do jej organizacji skłoniły nas oczywiście tragiczne wydarzenia na Ukrainie. Dochód z licytacji zostanie przekazany Fundacji „Podilska Gromada", z którą współpracuje nasze Stowarzyszenie – powiedział Krzysztof Kalita, prezes SIEW.

Tryptyk z podpisami artystów Teatru „Kubuś” został przekazany przez pracowników i dyrektora Piotra-Bogusława Jędrzejczaka i dołączył do zbioru pozostałych fantów, które zbierają Urząd Miasta Kielce i Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód. Czekamy na kolejnych darczyńców.

Powrót na początek strony