Przyjaciele z Chin wspierają kielczan w walce z koronawirusem

"Jesteśmy razem. Kielce do boju!" Nasi przyjaciele z Taizhou wspierają kielczan w walce z koronawirusem. Dzieci i młodzież z tego chińskiego miasta przygotowały filmy ku pokrzepieniu serc.

Film 1:

Film 2:

Są one odpowiedzią na akcję, którą zapoczątkowali przedstawiciele kieleckich instytucji kultury.

Na początku maja do Kielc trafiły maseczki ochronne, przekazane bezpłatnie przez partnerów z chińskiego miasta Taizhou oraz przedstawiciela Targów Kielce w Kraju Środka - Ren Enjie z Beijing Heliview Int’l Exhibition & Co Ltd. Maseczki zostały rozdysponowane bezpłatnie wśród przedstawicieli różnych grup społecznych w Kielcach.

Symboliczną formę podziękowania dla chińskich przyjaciół, przygotowali wówczas przedstawiciele Biura Wystaw Artystycznych, Młodzieżowego Domu Kultury, Kieleckiego Teatru Tańca i Muzeum Laurensa Hammonda. Powstały krótkie nagrania video, zawierające słowa podziękowania, pokrzepienia i solidarności z Chińczykami z miasta Taizhou.