Psie piękności w Targach Kielce

wystawa psów
targi kielce

Pokazy, widowiskowa rywalizacja oraz bogata oferta Salonu ZOO to wszystko będzie czekało na gości Międzynarodowych Wystaw Psów Rasowych, które odbędą się w weekend 25-26 listopada w Targach Kielce.

Czworonogi będą rywalizować w organizowanych przez Kielecki Oddział Związku Kynologicznego w Polsce - Międzynarodowych Wystawach w randze CACIB (Certificat d'Aptitude au Championnat International de Beauté, czyli Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności).

W Kielcach prezentowanych będzie około 7 tys. psów kilkuset ras z kilkunastu krajów. - Tej rangi wystawy są szczególnym wydarzeniem nie tylko dla hodowców, ale także dla miłośników psów rasowych, pełnią też rolę edukacyjną w zakresie wiedzy kynologicznej oraz dbania o dobrostan zwierząt. Powierzenie organizacji wystaw Kieleckiemu Oddziałowi jest dowodem zaufania zarówno dla naszych dokonań, jak i warunków zapewnianych przez współorganizatora, czyli Tragi Kielce - mówi Mariola Agata Semik, przewodnicząca Zarządu Oddziału Kieleckiego Związku Kynologicznego w Polsce.

Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie „Sabat Łysa Góra Show”, do którego właściciele przebiorą się wspólnie ze swoimi pupilami. Ciekawie zapowiadają się również pokazy specjalne, w akcji będzie można zobaczyć między innymi psy policyjne szkolone przez funkcjonariuszy.

Podczas wystawy odbędzie się także zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt w ramach prowadzonej przez Targi Kielce akcji „Podaj pomocną łapkę”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

 

Powrót na początek strony