„Ptaki-wietrzne cudaki” bohaterami konkursu na III Festiwalu Wiatru

Interesująco zapowiada się kolejna edycja konkursu plastycznego dla przedszkolaków i uczniów kieleckich szkół, który będzie organizowany w ramach III Festiwalu Wiatru - Kielce 2023. Tym razem zadaniem uczestników będzie uruchomienie wyobraźni i skonstruowanie „ptaków-wietrznych cudaków”.

W pierwszej edycji festiwalu motywem przewodnim były efektowne wiatraki, zaś rok temu spektakularne latawce. Za każdym razem w konkursie uczestniczyło kilkaset dzieci, które świetnie się przy tym bawiły.

Tegoroczny projekt będzie realizowany w trzech kategoriach. Do udziału zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów kieleckich szkół: dzieci do lat 6, dzieci od 7 do 11 lat oraz  12-15 lat. Każda placówka może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę zespołów pod warunkiem, że jeden zespół będzie reprezentował jedną klasę/grupę. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 września 2023 r. przez koordynujące program III Festiwalu Wiatru Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce - ul. Strycharska 6 lub na adres: marketing@um.kielce.pl

Finał konkursu, połączony z oceną zgłoszonych prac konkursowych, odbędzie się w Parku Miejskim w Kielcach i będzie ubarwiony artystycznie występami podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. 

Laureaci trzech pierwszych miejsc i wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych otrzymają puchary Prezydenta Kielc (jedna nagroda na jeden zespół). Podczas oceny prac Komisja będzie brała pod uwagę: oryginalność, kreatywność  w ujęciu tematu oraz walory artystyczne. Dodatkowe punkty uzyskają prace, które będą napędzane siłą wiatru z funkcją obrotu skrzydeł oraz wykonane z materiałów recyklingowych.

Regulamin konkursu https://www.kielce.eu/festiwal-wiatru#konkurs-ptaki

III Festiwal Wiatru odbędzie się w dniach 15-24 września. W programie jest 40 różnych wydarzeń organizowanych przez Miasto Kielc oraz ponad 30 różnych partnerów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia www.kielce.eu/festiwal-wiatru

Plakat Festiwalu Wiatru 2023

Powrót na początek strony