Publiczność „Kubusia” wybrała. Znamy Wystrzałowe wyniki!

Aleksandra Sapiaska, Michał Olszewski i spektakl „Chodź na słówko” to laureaci 2. Plebiscytu publiczności „Wystrzałowy Kubuś!” na najpopularniejszych w poprzednim sezonie artystycznym 2022/2023 aktorkę, aktora i przedstawienie.

Koncert finałowy odbył się w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego w czwartek, 28 grudnia. W wydarzeniu uczestniczył zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

W drugiej edycji plebiscytu wzięli udział aktorzy, których można było oglądać w ubiegłym sezonie na scenie kieleckiego teatru lalkowego oraz przedstawienia: „Chodź na słówko”, reż. Robert Traczyk, „Cyryl, gdzie jesteś?”, reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak, „Pan Tom buduje dom”, reż. Przemysław Żmiejko, „Ony”, reż. Anna Wolszczak.

W głosowaniu, które zakończyło się 10 grudnia 2023, mogli uczestniczyć widzowie indywidualni oraz grupy/klasy szkolne i przedszkolne. Wśród głosującej publiczności zostały wylosowane dwie nagrody: Crème de la crème z kremem (spotkanie z aktorką / aktorem przy małym co nieco) dla osoby indywidualnej oraz warsztaty z aktorką / aktorem dla grupy.  

Najpopularniejszą aktorką została Aleksandra Sapiaska, a tytuł najpopularniejszego aktora po raz drugi trafił do Michała Olszewskiego. Przedstawienie, które najbardziej przypadło do gustu publiczności to „Chodź na słówko” w reżyserii Roberta Traczyka.

Wręczenie statuetek „Wystrzałowego Kubusia!” i nagród sfinansowanych przez ZASP dla zwycięzców plebiscytu oraz nagród dla publiczności poprzedził spektakl muzyczny „Niemożliwe - Wasowski dzieciom”.

Statuetki „Wystrzałowego Kubusia!” zaprojektowała i wykonała Natalia Komorowska – absolwentka ASP we Wrocławiu i ASP w Bratysławie, artystka interdyscyplinarna, wykorzystująca w swoich pracach głównie szkło i wideo-art.

Powrót na początek strony