Punkt Promocji Kielc

Punkt Promocji Kielc, który otwarto 27 maja w Centrum Komunikacyjnym przy ul. Czarnowskiej jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Najczęściej pytają o atrakcje Kielc, hotele oraz o komunikację miejską i autobusową. Punkt informacji turystycznej i kulturalnej to wspólne przedsięwzięcie Miasta Kielce i Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

W Punkcie Promocji Kielc można uzyskać profesjonalną informację o mieście i regionie, organizowanych wydarzeniach oraz otrzymać materiały promocyjne. Z takiej możliwości skorzystali harcerze z Karlina i Połczyna, którzy wybrali Kielce oraz Góry Świętokrzyskie na cel obozu wędrownego. Druhowie otrzymali gadżety promujące nasze miasto, obejrzeli też wystawę „Geopark Świętokrzyski okiem drona”. Z pracownikami Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej ratusza porozmawiali o tym, co w Kielcach koniecznie trzeba zobaczyć.

Podczas tygodniowego pobytu dwudziestoosobowa grupa harcerzy z województwa zachodniopomorskiego poznaje wraz z opiekunami turystyczne i sportowe atrakcje miasta oraz okolic. Wykonują też określone zadania. - Naszym zadaniem jest na przykład opracowanie planu zwiedzania Kielc, który następnie  będziemy realizować - mówi ćwik (zastępowy) Igor Steć.

Na harcerskim szlaku po Kielcach znalazły się m.in. Kadzielnia, Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Zabawy i Zabawek, a także Skwer Szarych Szeregów. - Oddaliśmy honory harcerzowi i poecie, Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, którego popiersie znajduje się w kieleckiej „Alei Sław” - informuje Jakub Popławski, instruktor Związku Harcerzy Rzeczypospolitej.

Punkt Promocji Kielc czynny jest w Centrum Komunikacyjnym od wtorku do soboty w godz. 12:00-17:00. 

W punkcie prezentowane są filmy promujące Kielce oraz województwo świętokrzyskie, a także organizowane spotkania i wystawy. Obecnie można zobaczyć ekspozycję „Geopark Świętokrzyski okiem drona” przedstawiającą walory Geoparku Świętokrzyskiego z okazji wpisania go do Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Wystawa prezentowana będzie do końca wakacji, a we wrześniu zastąpi ją ekspozycja Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów z Kielc pt. „Obrona Kielc - wrzesień 1939”, połączona z prezentacją oryginalnych eksponatów z tamtych czasów.

Natomiast w październiku, planowana jest ekspozycja „Panoramy kieleckie” Tadeusza Józefa Matuszaka, a w listopadzie i grudniu wystawy i warsztaty organizowane m.in. przez Dom Kultury „Zameczek”, Towarzystwo Przyjaciół Kielc czy Biuro Wystaw Artystycznych.

Powrót na początek strony