Punkt Promocji Kielc działa przez 7 dni w tygodniu

Punkt Promocji Kielc, który znajduje się w budynku Dworca Autobusowego (wejście od strony tunelu A) od 12 września działa już przez 7 dni w tygodniu. Jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00 - 17:00.

W przestrzeni tej funkcjonuje punkt informacji turystycznej i kulturalnej, gdzie mieszkańcy oraz turyści uzyskują profesjonalną informację o mieście i regionie, organizowanych wydarzeniach oraz otrzymują materiały promocyjne. Tu znajdują się także materiały dotyczące usług i oferty Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 78A, który prowadzi Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód.

Dodatkowo w Punkcie Promocji Kielc organizowane są różnego rodzaju wystawy i spotkania, w ramach utworzonej tu Galerii Dworzec 17:30. Już w niedzielę, 18 września od 17.00 można będzie oglądać ekspozycję pt. „Makrama - wyjątkowe rękodzieło”, która przygotowana jest w ramach II Festiwalu Wiatru – Kielce 2022.

W Punkcie Promocji Kielc będą kontynuowane również spotkania z dziećmi i młodzieżą z cyklu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, na których młodzi kielczanie dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o swoim mieście.

W PPK znajduje się także stoisko do bookcrossingu, gdzie każdy może zabrać i przeczytać dowolną książkę, a w jej miejsce podzielić się inną i zbędną, zostawiając ją na półce.

Działanie PPK koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Kontakt: 41 36 76 478, e-mail: marketing@um.kielce.pl

Powrót na początek strony