Punkt Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym ponownie uruchomiony

Punkt Promocji Kielc jest czynny na Dworcu Autobusowym przy ulicy Czarnowskiej 12 od poniedziałku do piątku w godz. 11:30-15:30 (wejście od strony tunelu A).

W ramach PPK działa punkt informacji turystycznej i kulturalnej, gdzie mieszkańcy oraz turyści uzyskują profesjonalną informację o mieście i regionie, organizowanych wydarzeniach oraz otrzymują materiały promocyjne. Dodatkowo w Punkcie Promocji Kielc prezentowane są filmy promujące Kielce oraz województwo świętokrzyskie, organizowane różnego rodzaju wystawy i spotkania oraz działa „Galeria Dworzec 17:30”.

W PPK znajduje się też stoisko do bookcrossingu, gdzie każdy może zabrać i przeczytać dowolną książkę, a w jej miejsce podzielić się inną i zbędną, zostawiając ją na półce.

Punkt Promocji Kielc, jako wspólne przedsięwzięcie Miasta Kielce i Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, został otwarty 27 maja 2021 r. w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego. Od tego czasu zorganizowano kilka wystaw, spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz prowadzono działalność informacyjną w zakresie turystyki i praktycznych informacji o mieście.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, 24 lutego 2022 r. w Punkcie Promocji Kielc działał Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców.