Ratusz przyłączył się do Szlachetnej Paczki

Urząd Miasta Kielce po raz kolejny wspiera Szlachetną Paczkę. Pieniądze zebrane wśród pracowników zostaną przeznaczone na pomoc dla rodziny wybranej przez Komitet ds. Organizacji Szlachetnej Paczki, powołany za zgodą Prezydenta Kielc. Jego pracę koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

- Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Inicjatywa jest wyrazem dobrego serca, dlatego też zachęcam do włączenia się w te działania wszystkich pracowników Urzędu Miasta - podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W tegorocznej edycji pomoc zostanie udzielona rodzinie mieszkającej w Kielcach. Jest to Pani Monika, która samotnie wychowuje trojkę dzieci w wieku 9, 11 i 14 lat.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. Weekend Cudów, przypada w tym roku dniach 11-12 grudnia.

- Zbiórka prowadzona  będzie przez członków Komitetu ds. Organizacji Szlachetnej Paczki  w dniach  29 listopada - 3 grudnia we wszystkich budynkach Urzędu Miasta Kielce, a po podliczeniu datków wrzuconych do puszek zakupimy rzeczy potrzebne wybranej rodzinie - informuje Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Paczki przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta Kielce zostaną przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki.