Ratusz wspiera Szlachetną Paczkę

Urząd Miasta Kielce wspiera Szlachetną Paczkę. Pracownicy ratusza oraz władze Kielc po raz kolejny przyłączyli się do akcji przedświątecznej pomocy potrzebującym.

Zbiórkę pieniędzy, w ramach przedświątecznej koleżeńskiej współpracy prowadził Komitet ds. Organizacji Szlachetnej Paczki, powołany za zgodą Prezydenta Kielc. Jego pracę koordynowało Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

– Wiele osób potrzebujących ma jakieś marzenia, a celem Szlachetnej Paczka jest właśnie to by, czasami wydawałoby się drobne marzenia spełniać – przekonuje Prezydent Kielc, Bogdan Wenta. – Dziękuję pracownikom Urzędu, którzy zorganizowali zbiórkę funduszy oraz zajęli się zakupem artykułów, ich pakowaniem i adresowaniem paczek – podkreśla.

Pracownicy ratusza, zaangażowani w pracę komitetu, dokonali również wyboru rodziny. W tym roku, ratuszowa Szlachetna Paczka trafi do dwuosobowej rodziny – 42-letniej pani Sylwii i jej 19-letniego syna, Jana.

- To rodzina z trudną przeszłością, ale starająca się jak najlepiej sobie radzić. Pełna empatii i pełna wzajemnej miłości. Chłopak kilka miesięcy temu uległ wypadkowi i nie pozwala mu to grać w ulubioną piłkę nożną. Mama, wszelkimi siłami, stara się jakoś sobie radzić – mówi Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Kielce. - Kupiliśmy to o co poprosili. Są to m.in. produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, środki czystości do domu, ręczniki czy buty sportowe, bo one także znalazły się na liście. Dołożyliśmy również parę świątecznych akcentów, słodycze czy jakieś drobne upominki, które, mamy nadzieję, umilą ten świąteczny czas – dodaje.

Gotowe paczki zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki, skąd później trafią do p. Sylwii.

Powrót na początek strony