Razem posprzątają Silnicę

W sobotę 20 kwietnia o godz. 12.30 rozpocznie się akcja sprzątania rzeki Silnicy organizowana w ramach ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka przez stowarzyszenie Nowa Generacja Świętokrzyskie. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce oraz Młodzieżowej Rady Miasta Kielce.

W ramach wydarzenia około czterdziestoosobowa grupa posprząta Dolinę Silnicy na odcinku od ul. Jesionowej do Al. IX Wieków Kielc, następnie przejdzie ulicą Planty i ostatnia część sprzątania będzie miała miejsce w Parku Staszica. Zebrane i posegregowane odpady odbierze Firma Eneris, a poczęstunek dla uczestników zapewni Okręg Kielecki Polskiego Związku Wędkarskiego.

Akcja ma na celu aktywizację mieszkańców, w szczególności młodego pokolenia oraz pobudzenie społeczności, do tego by dbała o czystość w naszym mieście, szczególnie w okolicy rzeki Silnicy.