Po raz 16. rozpoczęła się kampania społeczna „Biała Wstążka”. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Razem przeciw przemocy w rodzinie”. Podczas uroczystej inauguracji wydarzenia wręczone zostały wyróżnienia „Lider Dobrych Praktyk”, statuetka „Biała wstążka” oraz podziękowania dla osób, które mają wkład w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Inauguracja odbyła się w poniedziałek, 28 listopada, w sali sesyjnej Urzędu Miasta Kielce.
- Po kilku latach wróciliśmy do Urzędu Miasta, żeby pokazać, że jesteśmy razem. Wierzę, że to spotkanie zacieśni nasze relacje – przekonywała Grażyna Pisarczyk, koordynator kampanii „Biała wstążka”.
„Biała wstążka” ma symbolizować zobowiązanie do przerwania milczenia w sprawie przemocy w rodzinie i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.
- Dziękuję wszystkim organizacjom, które zajmują się tym niełatwym tematem. Niestety przemoc ciągle istnieje, a nierzadko sami stajemy się jej świadkami. Nie bądźmy wobec niej obojętni – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.
Tradycyjnie, podczas inauguracji kampanii wręczono nagrody i wyróżnienia osobom, które swoją codzienną pracą przyczyniają się do przeciwdziałania przemocy oraz pomocy pokrzywdzonym. Statuetkę „Biała wstążka” otrzymał w tym roku Mateusz Gadawski, pracownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie MOPR Kielce.
Podobnie jak w przypadku ubiegłych edycji, organizatorzy wyróżnili także za aktywny udział i osiągnięcia w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie na terenie Kielc tytułami Liderów Dobrych Praktyk i Super Lidera.
Liderzy Dobrych Praktyk:
Tytuł Super Lidera otrzymał Tomasz Bochnacki, pracownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie MOPR Kielce.
Kampania „Białej wstążki” potrwa do 10 grudnia br. W tym czasie zorganizowane zostaną m.in. szkolenia, zajęcia profilaktyczne i warsztaty, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.
Pełny program dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce.